Nogomet: Gabeljani imaju velike planove, Lujo Ilić novi – stari predsjednik nakon Premijer lige sanja Europu
| Predsjednik Ilić nadahnuto govorio o planovima |
Velika ulaganja i još veći planovi na
sportskom i infrastrukturnom planu ukratko bi se moglo sažeti izrečeno na
redovitoj godišnjoj izvještajno-izbornoj skupštini NK GOŠK, održanoj u Gabela
Polju. Uz tu konstataciju može se dodati podatak da većih izmjena u rukovodstvu
kluba nije bilo. Lujo Ilić je aklamacijom ponovo izabran za predsjednika kluba,
podpredsjednici su Dalibor Šimović (prvi) i Darko Matić (drugi). Za
predsjednika Upravnog odbora kluba izabran Donko Jović, a među još 12 članova
tog tijela su i dvije dame. U Nadzornom odboru su uglavnom novi članovi, a
predsjednik je Andrija Buhovac. Za predsjednika Skupštine ponovo je izabran
Nikola Pehar, dok je njegov zamjenik Nikica Sušak. Zadovoljni radom dosadašnjeg
vodstva članovi Skupštine nisu ni pomišljali na promjene izuzev nužnih.
| Načelnica Iva Raguž, desno i savjetnica Nives Rotim, lijevo |
Skupštini je prisustvovala i Iva Raguž gradonačelnica Čapljine koja je dala podršku radu kazavši: „Večeras se nismo okupili samo kako bismo analizirali rezultate i birali novo vodstvo nego kako bismo odali priznanje svima onima koji su u proteklom razdoblju svojim trudom radom, ljubavi i entuzijazmom doprinijeli razvoju kluba. GOŠK nije samo nogometni klub on je simbol zajedništva, upornosti, sportskog duha koji generacijama okuplja ljude Gabele, Čapljine, i cijele doline Neretve“, kazala je uz ostalo gradonačelnica Raguž poželjevši nastavak uspješnog rada.
Mada se u Čapljini i okolici kaže „GOŠK-ov
stadion“ i misli da on pripada klubu, stadion u Gabeli je u vlasništvu Grada
Čapljine. Od krupnijih brojki koje je iznio Donko Jović, predsjednik Upravnog
odbora, treba izdvojiti 1,4 milijuna maraka uloženih u rasvjetu – reflektore i
ostalo što je trebalo za njezino postavljenje. Natkrivanje kompletne zapadne tribine
sa 3.000 sjedećih mjesta koštalo je oko 1,1 milijun maraka. Nabavka novih stolica
100.000 KM… „Kandidirani su projekti za završetak VIP lože, velikog stadionskog
semafora…“, uz ostalo naveo je Jović istakavši da je Upravni odbor ispunio
zadano, pa čak i više od toga.
| Skupština završena večerom |
Široj javnosti zanimljive su novine koje su
potencirali neki od diskutanata, da se dok stadion ne dobije umjetnu travu,
turnir Andrije Ankovića igra ljeti, dok će se GOŠK-ova plavo-bijela noć
održavati u kao i do sada, u zimskom razdoblju. Usvojen je i prijedlog o
uređenju krovišta klupske zgrade. To su manje-više stare stvari od novih u
planu su izgradnja istočne tribine s 500 mjesta za gostujuće navijače, pansion
sa 30 soba, restoran, teretana, te još jedno pomoćne igralište...
„Nikad nisam falio, borim se, novaca nema,
ali uvijek dođu kad treba. Uradit će se sve. Što se tiče sportskih planova, mi
već ove godine cilj je Premijer liga, jer mi ne zaslužujemo da igramo niži
rang. Nekad sam sanjao da igram premijer ligu, sada sanjam da igramo Europu,
jer za to imamo stadion. Ni to nije nemoguće, jer imamo najbolju upravu“, burno
pozdravljen od prisutnih kazao je novi – stari predsjednik Lujo Ilić.
Tekst i
foto: Dušan Musa
| Novo - staro, čelništvo GOŠK-a |

Primjedbe
Objavi komentar